Furtunë në burgje, SHKARKOHEN 130 policë, me rekorde penale

Publikuar tek: aktualitet, më 11:10 19-03-2018 Furtunë në burgje, SHKARKOHEN 130 policë, me rekorde penale

Foro ilustruese

 Nis Vettingu në burgje. Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka publikuar rezultatet e verifikimit, ku thuhet se 130 policë janë me rekorde penale dhe do të shkarkohen.

“Verifikimi i pastërtisë morale të punonjësve të sistemit të burgjeve, hapi i parë për pastrimin e plotë të radhëve të punonjësve të burgjeve nga elementët e inkriminuar. Shumë shpejt një sistemi i ri rekrutim-trajnimi në bashkëpunim me Akademinë e Sigurisë, për të siguruar një trupë shërbimi të pastër moralisht, të pandikuar politikisht dhe të aftë profesionalisht”, ka shkruar Gjonaj, teksa ka publikuar edhe rezultate nga verifikimi që u është bërë 130 policëve në burgjet e vendit.

Më poshtë rezultatet:

 

 29425582_206735146748501_7222981648624941072_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Brenda sallës së gjyqit, Fran Frrokaj pret vendimin e bën një deklaratë që askush s’e priste
ALARMANTE situata nga përmbytjet, Durrësi nën ujë (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011904001235962
array(1) { ["section"]=> string(64) "furtune-ne-burgje-shkarkohen-130-police-me-rekorde-penale-113756" }