Furtunë në Dogana, Task Forca e Kryeministrisë: Largim dhe ndjekje penale 12 doganierëve, vërejtje për 20 të tjerë

Publikuar tek: aktualitet, më 21:36 22-01-2020 Furtunë në Dogana, Task Forca e Kryeministrisë: Largim dhe ndjekje penale 12 doganierëve, vërejtje për 20 të tjerë Foto montazh ilustrues

Furtunë e madhe në Dogana, Task Forca e Kryeministrisë kundër korrupsionit gjen shkelje gjatë kontrollit dhe propozon largimin e ndjekjen penale të 12 doganierëve dhe shefave të turnit, mëson Newsbomb.al.

Task forca Anti-korrupsion e Kryeministisë ka ushtruar kontroll në pikat doganore të vendit duke kaluar në skaner praktikat e doganierëve dhe shefave të turnit. Gjatë inspektimit janë zbuluar shkelje të shumta, për këtë arsye “Antikorrupsioni” ka rekomanduar largime nga puna për 12 doganierë dhe shefa turni si dhe ndjekjen penale të tyre, raporton newsbomb.al.

Task Forca ka rekomanduar gjithashtu edhe masa dispilinore për 20 doganierë të tjerë. /Newsbomb.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035372972488403
array(1) { ["section"]=> string(118) "furtune-ne-dogana-task-forca-e-kryeministrise-largim-dhe-ndjekje-penale-12-doganiereve-verejtje-per-20-te-tjere-192863" }