Fury, “mbreti” i ri i peshavë të rënda, thyhet Klitschko

Publikuar tek: sport, më 08:29 29-11-2015 Fury, “mbreti” i ri i peshavë të rënda, thyhet Klitschko

Në Botërorin e peshave të rënda, i zhvilluar në “Esprit Arena”, të Dusseldorf, përballë 55 mijë spektatorëve, sfidanti Britanik, Tyson Fury, bëri të tijin titullin duke mundur me pikë kampionin e Wba-Ibf-Wbo, ukrainasin Klitschko.

Verdikti i jurisë ishte në favor të Fury dhe unanimë, 115-112, 115-112, 116-111. Wladimir Klitschko qëndronte i pamposhtur prej 11 vitesh e 7 muaj, transmeton Supersport.

Kjo ishte një nga përballjet më të pritura në kësaj kategorie në këto vitet e fundit, ku Fury, i cili tashmë e çon në 25 numrin e sfidave që nuk mundet, dominoi një nga emrat më të mëdhenj, Klitschko.

2EE3B77600000578-0-image-a-40_1448751378320-300x190.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.11174607276917
array(1) { ["section"]=> string(58) "fury-mbreti-i-ri-i-peshave-te-renda-thyhet-klitschko-26510" }