Futbolli në zi, ndahet nga jeta golashënuesi i njohur

Publikuar tek: sport, më 10:08 08-11-2017 Futbolli në zi, ndahet nga jeta golashënuesi i njohur

Lajmet për vdekjen e sportistëve janë bërë të shumta në vitet e fundit ku shumë futbollistë apo edhe sportistë të njohur kanë humbur jetën e tyre në një moshë të re pavarësisht aktiviteteve të tyre sportive.

Së fundmi është ndarë nga jeta ish-sulmuesi i njohur kroato-belg, Josiph Weber. Ish-futbollisti i njohur vuante prej 3 vitesh nga kanceri i prostatës dhe tani kajmi i vdekjes së tij është konfirmuar edhe nga familjarët. Weber ishte 52 vjeç.

Weber gjatë karrierës së tij është aktivizuar me Hajduk Split, Cercle Brugge dhe Anderlecht. Në 3 vite ai është shpallur golashënuesi më i mirë i kampionatit belg./ newsport.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.037608861923218
array(1) { ["section"]=> string(58) "futbolli-ne-zi-ndahet-nga-jeta-golashenuesi-i-njohur-98781" }