Futbolli në zi, ndahet nga jeta mbrojtësi i njohur

Publikuar tek: sport, më 12:35 06-11-2017 Futbolli në zi, ndahet nga jeta mbrojtësi i njohur

Sot është ndarë nga jeta mbrojtësi i njohur 25- vjeçar, Dionatan Teisheira.

I riu i lindur në Brazil, ka qenë pjesë e shumë ekipeve në Europë përgjatë karrierës së tij si futbollist. Ai ka qenë pjesë e Stoke Cityt që nga viti 2014, ku qëndroi për 2 vite, deri në vitin 2016, më pas kaloi në Moldavi te Sherif Tiraspoli në janar të vitit 2017.

Dionatan Teisheira ka luajtur për Sllovakinë U-21, trampolin të cilën e ka përdorur për të kaluar në Premier Ligë. Mjekët kanë zbardhur dhe arsyen se pse lojtari ka ndërruar jetë në moshë kaq të re, përgjigja e të cilëve ka qenë për shkak të atakut kardiak.

 

DionatanTeixeiraBurtonAlbionvStokeCityk7ycCguSBR6l.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024685859680176
array(1) { ["section"]=> string(55) "futbolli-ne-zi-ndahet-nga-jeta-mbrojtesi-i-njohur-98519" }