Futbolli shqiptar e pëson sërish nga krimi, arrestohet gjyqtari i Superiores

Publikuar tek: sport, më 22:37 25-10-2018 Futbolli shqiptar e pëson sërish nga krimi, arrestohet gjyqtari i Superiores Paulin Simoni në rreth

Futbolli shqiptar është tronditur pas arrestimit të legjendës së Vllaznisë dhe trajnerit të Kombëtares së femrave Armir Grima. Pas tij, “prangat” iu vendosën dhe kampionit të botës në mundje Elis Guri.

Së fundmi, është arrestuar asistenti Paulin Simoni, si pjesë e grupit kriminal në të cilin është përfshirë dhe ish-deputeti socialist Arben Ndoka. 33-vjeçari shërbente prej disa vitesh si arbitër anësor dhe si gjyqtar i katërt në Kategorinë Superiore.

Simoni u arrestua pas disa përgjimeve të kryera ndaj grupit kriminal të Lezhë.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.1189980506897
array(1) { ["section"]=> string(82) "futbolli-shqiptar-e-peson-serish-nga-krimi-arrestohet-gjyqtari-i-superiores-139131" }