Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta legjenda e Tironës

Publikuar tek: sport, më 16:21 19-07-2019 Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta legjenda e Tironës

Futbolli shqiptar është në zi. 


Vetëm pak minuta më parë, legjenda e kombëtares shqiptare dhe Tiranës, Fatmir Frashëri është ndarë nga jeta në moshën 79 vjeçare. Futbollisti brilant i viteve 60-70 vuante nga një sëmundje e rëndë, të cilën nuk e mposhti dot, duke iu dorëzuar pasditen e sotme. 

I nderuar me titullin “Mjeshtri i Madh”, Frashëri fitoi 4 titujt kampion me Tiranën. Ndërkohë si trajner fitoi dy tituj, një herë kampion me Dinamon dhe një herë me 17 Nëntor.

Frashëri ishte një nga mbrojtësit më të cilësuar të asaj periudhe, ku binte në sy grinta dhe forca e tij në prapavijë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02197790145874
array(1) { ["section"]=> string(65) "futbolli-shqiptar-ne-zi-ndahet-nga-jeta-legjenda-e-tirones-172694" }