Futbolli shqiptar në zi, ndërron jetë “portieri i penalltive”

Publikuar tek: sport, më 08:11 22-06-2017 Futbolli shqiptar në zi, ndërron jetë “portieri i penalltive”

Ndërron jetë në moshën 69-vjeçare portieri i Lokomotivës në Durrës, Naim Dollaku.

Dollaku njihej si “portieri i penalltive” dhe një nga emrat më të spikatur të futbollit durrsak. Ai lunte me skuadrën e Lokomotivës dhe nga 25 gjuajtje ka pritur 19 11-metërsha.

Dollaku e mbylli karrierën e tij që në vitin 1982, ndërsa familjarët kanë njoftuar se përcjellja e tij për në banesën e fundit bët sot në Durrës në orën 14.00.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022381067276001
array(1) { ["section"]=> string(64) "futbolli-shqiptar-ne-zi-nderron-jete-portieri-i-penalltive-83386" }