Futbolli spanjoll në zi, ndërron jetë në moshën 17-vjeçare talenti i klubit të njohur

Publikuar tek: sport, më 14:41 21-06-2020 Futbolli spanjoll në zi, ndërron jetë në moshën 17-vjeçare talenti i klubit të njohur

Klubi i Las Palmas në ligën e dytë spanjolle ka bërë me dije se futbollisti i saj i ri, Jorge Sanchez Vaka, është ndarë tragjikisht nga jeta.

17 vjeçari i të rinjve të ishullorëve shihej si një premtim për të ardhmen, ndërsa është mbytur dje në kanalin Orellana, sëbashku me një tjetër shok 15 vjeçar.

Një lajm i trishtë ky për gjithë komunitetin e futbollit në Spanjë, që vjen pikërisht në momentin kur futbolli është rikthyer pas pandemisë së Covid-19.

“Las Palmas” me keqardhje të thellë shpreh ngushëllimet për lojtarin i cili u bashkua me ekipin tonë nga UD Janida. Një ndarje e parakohshme që ka tronditur miqtë dhe familjarët”, shkruhej ndër të tjera në njoftimin e spanjollëve.

plan.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099849700927734
array(1) { ["section"]=> string(91) "futbolli-spanjoll-ne-zi-nderron-jete-ne-moshen-17-vjecare-talenti-i-klubit-te-njohur-211154" }