Futbollisti i famshëm parashikon Skoci-Shqipëri: Do jetë e fortë por...

Publikuar tek: sport, më 15:56 10-09-2018 Futbollisti i famshëm parashikon Skoci-Shqipëri: Do jetë e fortë por...

Futbollisti i famshëm skocez Charlie Nicholas, i cili ka luajtur si sulmues me Celtic dhe Arsenal, parashikon rezultatin e Skoci-Shqipëri, ndeshje e vlefshme për Ligën e Kombeve.

"Nuk është në rrezik por njerëzit kanë filluar të flasin tashmë për gjërat negative. Pra luani përpara dhe ngulmoni (i referohet Skocisë). Shqipëria ka një fitore të mirë këtë javë kundër Izraelit, dhe ata nuk janë budallenj.

Skocezët kanë tendencë të jenë më të mirë kur janë të inatosur. Sepse ata mund të mbështeten më pak te taktikat dhe më shumë te gjaku e guximi. Kemi mungesë të fuqisë por mendoj se me Leigh Griffiths së bashku me ndoshta Steven Naismith, formacioni plotësohet vetë.

Do të jetë e vështirë, nuk do të ketë numër të madh fansash, por unë shikoj pak gola. Skocia fiton me rezultatin 1-0."

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087010860443115
array(1) { ["section"]=> string(74) "futbollisti-i-famshem-parashikon-skoci-shqiperi-do-jete-e-forte-por-133842" }