Futbollisti i kombëtares qëndron në Seria A, kalon te ekipi debutues

Publikuar tek: sport, më 15:50 01-08-2017 Futbollisti i kombëtares qëndron në Seria A, kalon te ekipi debutues

Futbollisti i komëbtares Arlind Ajeti, këtë vit do të luaj si i huazuar te Crotone në Itali, lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi që njofton se ka marrë në formë huazimi, me të drejtën e blerjes së plotë nga Torino. 

Ajeti. I lindur në Bazel (Zvicër) më 25 shtator 1993, shqiptar i natyralizuar është një mbrojtës qendror me cilësi të mira teknike dhe fizike, shumë i mirë në shënim dhe lojën në ajër. Ai luajti me të rinjtë e Bazelit, sikurse me ekipin e parë bëri debutimin e tij në Superligën e Zvicër

Në Serinë A italiane, a ka luajtur edhe më herët me Frosinone dhe Torino. Ajeti u vlerësua lart për paraqitjet e tij në Kampionatin e fundit Europian të Francë, por edhe me 18 paraqitje në garat ndërkombëtare, si Liga e Kampionëve dhe “Europa League”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01655912399292
array(1) { ["section"]=> string(73) "futbollisti-i-kombetares-qendron-ne-seria-a-kalon-te-ekipi-debutues-87995" }