Futbollisti shqiptar nderohet në klubin kroat pas kualifikimit të Shqipërisë

Publikuar tek: sport, më 15:45 19-10-2015 Futbollisti shqiptar nderohet në klubin kroat pas kualifikimit të Shqipërisë

Futbollistët e Kombëtares shqiptare janë duke u vlerësuar jo vetëm në Shqipëri për kualifikimin historik në Euro2016, por edhe në klubet ku ata luajnë.

Mbrojtësi Amir Rrahmani është pritur nga presidenti i klubit RNK Split në Kroaci, Slaven Žužul, i cili ka vlerësuar arritjen e Shqipërisë.

“Një urim dhe dhuratë modeste nga presidenti i klubit për kualifikimin në Euro 2016 dje para ndeshjes”, shkruan Rrahmani në profilin e tij në facebook.

21 vjeçarit i është kushtuar një artikull edhe në portalin kroat “Dalmacija News”, ku ai ka folur për kualifikimin e Kombëtares tonë dhe festën që e pasoi në Tiranë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023805141448975
array(1) { ["section"]=> string(82) "futbollisti-shqiptar-nderohet-ne-klubin-kroat-pas-kualifikimit-te-shqiperise-23478" }