Futen në GREVË mjekët në Greqi, kanë një listë me kërkesa për Ministrinë e Shëndetësisë

Publikuar tek: bota, më 08:54 23-02-2021 Futen në GREVË mjekët në Greqi, kanë një listë me kërkesa për Ministrinë e Shëndetësisë

Federata e Shoqatave të Mjekëve Spitalorë të Greqisë ka njoftuar një grevë 24-orëshe gjatë ditës së sotme me një tubim në orën 10:30 në Ministrinë e Shëndetësisë.

Mjekët kërkojnë rekrutimin masiv të stafit të përhershëm dhe punësimin e përhershëm të të gjithë kontraktorëve.

Po ashtu kërkohet shkëputja e menjëhershme e spitaleve nga vaksinimi i popullatës së përgjithshme.

Shoqata e Mjekëve të Spitalit Athinë-Pire (EINAP) po merr pjesë gjithashtu në grevën 24-orëshe.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ish-presidenti Trump mund të hedhë idenë e një kandidimi të dytë në vitin 2024
Turqia SFIDON sërish Greqinë, lëshon 87 anije në Egje dhe Mesdhe për stërvitje »
Article Logic
Execution time: 0.018679141998291
array(1) { ["section"]=> string(93) "futen-ne-greve-mjeket-ne-greqi-kane-nje-liste-me-kerkesa-per-ministrine-e-shendetesise-239872" }