Futën në kurth djalin e biznesmenit me foton e një vajze dhe më pas e grabitën, arrestohen 5 shqiptarë në Greqi

Publikuar tek: rajon, më 08:12 19-10-2020 Futën në kurth djalin e biznesmenit me foton e një vajze dhe më pas e grabitën, arrestohen 5 shqiptarë në Greqi

Pesë shqiptarë janë arrestuar dhe 10 të tjerë janë shoqëruar në polici pasi hapnin profile ‘fake’ në rrjetet sociale dhe gënjenin të miturit.

Mediat greke bëjnë me dije se operacioni u zhvilluar pas ankesave të prindërve të një 15-vjeçari i cili ra pre e një mashtrimi në rrjetet sociale.

Mësohet se grupi i shqiptareve kishte hapur një profil fallso në instagram me foton e një vajze dhe kishin kontaktuar me djalin e një biznesmeni,15 vjeç. Personat në fjalë kishin lënë takim me 15 vjeçarin.

Kur ai mbërriti në vendin që kishin lënë takim u përball me disa persona të cilët e sulmuan dhe i grabitën sendet që kishte me vete.

Sipas policisë greke, thuhet se ka shoqëruar 15 persona dhe janë arrestuar 5 prej tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kosova me 137 raste të reja koronavirusi në 24 orët e fundit, një viktimë
FOTO / HUMBET në ATHINË 19-vjeçarja SHQIPTARE, të premten u nis të aplikonte për PUNË te JUMBO. Familjarët apel për ndihmë »
Article Logic
Execution time: 0.0086679458618164
array(1) { ["section"]=> string(117) "futen-ne-kurth-djalin-e-biznesmenit-me-foton-e-nje-vajze-dhe-me-pas-e-grabiten-arrestohen-5-shqiptare-ne-greqi-224257" }