Gatim, pastrim dhe lindje fëmijësh, brenda kultit ku gratë s'lejohet të kenë kontakt me botën (FOTO/VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 13:57 06-08-2016

As mund të na shkojë ndërmend se ka gra që gatuajnë, pastrojnë dhe lindin fëmijë gjithë kohës, pa patur asnjë kontakt me botën e jashtme dhe në të tyren janë super të lumtura.

Kjo është sipërfaqja e kultit të krishterë ultra-konservativ në Zelandën e Re.

‘’Daily Mail’’ sjell foto dhe video nga mënyra si jeton kulti në ditët e sotme. Rregulli bazë: Jetët e grave kontrollohen në mënyrë strikte dhe ato nuk mund të kenë kontakt me botën e jashtme.

500 vetë janë izoluar nga bota në ishull, afër Haupirit. Gratë mbajnë veshjen tipike dhe edukojnë vajzat e tyre të bëjnë të njëjtën gjë.

kulti5.gifkulti6.gifkulti7.gifkulti8.gifkulti9.gifkulti2.gifkulti3.gifkulti4.gif

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zjarr në një lokal të Francës, 13 të vdekur. Policia hetime për terrorizëm
Dy police plagosen me sëpatë nga një person që thërriste “Allah akbar” »
Article Logic
Execution time: 0.012553930282593
array(1) { ["section"]=> string(7) "g-48961" }