G20 arrin marrëveshjen që mund të ndryshojë fatin e botës

Publikuar tek: bota, më 16:16 08-07-2017 G20 arrin marrëveshjen që mund të ndryshojë fatin e botës

Pas një sërë negociatash të gjata dhe tejet të vështira është arritur që vendet më të fuqishme të botës të bien dakord për një marrëveshje të re për ndryshimet klimaterike.

Sipas BBC në Samitin e G20 është arritur një marrëveshja përfundimtare për ndryshimet klimaterike. Po sipas BBC, për marrëveshjen është rënë dakord që në ditën e dytë të takimit të liderëve të 20 vendeve më të zhvilluara.  Sipas medieve negociatorët punuan gjatë natës në përpjekje për të arritur një kompromis mbi formulimin e deklaratës së samitit.

Ndërkohë, udhëheqësit kanë zhvilluar bisedime të ndara. Presidenti Donald Trump u takua me Kryeministren britanike Theresa May dhe tha se një marrëveshje tregtie në SHBA do të nënshkruhet së shpejti.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Papa është i shqetësuar nga G20-ta
E pabesueshme, kjo grua proteston krejtësisht lakuriq mes katër rrugëve, shikoni si merr hak ndaj tregtarit të makinave (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.010868072509766
array(1) { ["section"]=> string(63) "g20-arrin-marreveshjen-qe-mund-te-ndryshoje-fatin-e-botes-85481" }