G20: Perspektiva “Brexit” dëmton ekonominë globale

Publikuar tek: bota, më 22:56 15-04-2016 G20: Perspektiva “Brexit” dëmton ekonominë globale

Perspektiva e largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian rëndon mbi ekonominë globale tashmë e përfshirë në një klimë pasigurie, vlerësuan sot ministrat e Financave të vendeve të G20-ës, në përfundim të takimit në Uashington.

“Ndjesia e frikës nga një distancim i mundshëm i Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian komplikon situatën e ekonomisë globale”, bëhet e ditur, dy muaj e gjysmë nga organizimi i referendumit që pritet të jetë vendimtar për të ardhmen evropiane të Britanisë së Madhe.

Fuqitë e mëdha të vendeve të industrializuara dhe ato në zhvillim u ndalën veçanërisht në rreziqet e parashtuara nga konfliktet gjeopolitike, terrorizmi dhe kriza e migrantëve në një periudhë kur rimëkëmbja ekonomike ndodhet nën ndikimin e tranzicionit ekonomik kinez. (Atsh)

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012379884719849
array(1) { ["section"]=> string(53) "g20-perspektiva-brexit-demton-ekonomine-globale-37799" }