‘Gabimi’ i vëllait të Fatmir Xhafajt, reagon Berisha: Qërrohu, ishte në vendin e krimit dhe në kohën e drogës

Publikuar tek: barometri, më 06:22 10-05-2018 ‘Gabimi’ i vëllait të Fatmir Xhafajt, reagon Berisha: Qërrohu, ishte në vendin e krimit dhe në kohën e drogës

Pas deklaratës publike të bërë nga Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj për implikimin e vëllait të tij disa vite më parë në trafikimin e lëndëve narkotike, nuk ka munguar dhe reagimi i ish kryeministrit Sali Berisha.

Xhafaj u shpreh se vëllai i tij ishte në kohën e gabuar dhe në vendin e gabuar, por që për Berishën kjo nuk është kështu.

Ish kryeministri ka ngritur akuza për vëllain dhe vetë ministrin.

Në një postim të bërë pak minuta më parë në Facebook Berisha ka thënë se dhe Xhafaj është në vendin e gabuar.

Postimi i plotë:

Jo jo o Fatzi Xhafa!

Jo jo o Fatzi Xhafa nuk ka qene Agroni ne vendin e gabuar dhe ne kohen e gabuar!
-Agroni ka qene ne vendin e krimit dhe kohen e droges kurse

-ti Fatzi je ne vendin e gabuar dhe kohen e gabuar ndaj dhe

Qerrohu se i ketij lloji je i vetem ne Europe dhe ne bote! sb

Ps kjo esht nje pergjigje per reagimin e pa pergjegjeshem nga Fatzi Xhafa i cili per tu justifikuar per dokumentat origjinale qe paraqiti opozita sot para publikut per denimin e Agron Xhafes nga gjykata supreme e Itali 7,3vite dhemos ekstradimin e tije u mjaftua duke lare duart se vllau i im ka qene ne vendin e gabuar dhe kohen e gabuar!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022610902786255
array(1) { ["section"]=> string(111) "gabimi-i-vellait-te-fatmir-xhafajt-reagon-berisha-qerrohu-ishte-ne-vendin-e-krimit-dhe-ne-kohen-e-droges-120184" }