Gafa e gazetarit, bën lajmin por nuk e di se për çfarë po shkruan

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:47 21-08-2015 Gafa e gazetarit, bën lajmin por nuk e di se për çfarë po shkruan Gafa ne deklaraten e Metes, publikuar nga Shqiptarja.com

Shqiptarja.com në versionin online ka publikuar një artikull të kryetarit të Kuvendit, Ilir Metës, i cili ishte i pranishëm në inagurimin e kompleksit “Santa Quaranta” në Sarandë.

Por, gazetari që ka marr përsipër të bëj lajmin nuk e ka pasur idenë se për çfarë bëhej fjalë dhe se çfarë kërkonte Meta në Sarandë. Gjatë shkrimit të lajmit ai ka lënë një shënim, ndoshta për personin që do e botonte online, ku shkruan se “rregulloje ktë santa kuarantës se nk e di ca është dhe e shkruajta kot” thuhet mes rreshtave ku citohet fjala e Metës.

Megjithatë, gafa është kapur pas publikimit nga gazetari, i cili e ka ndryshuar lajmin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009559154510498
array(1) { ["section"]=> string(70) "gafa-e-gazetarit-ben-lajmin-por-nuk-e-di-se-per-cfare-po-shkruan-18876" }