Gafa e Ministrisë së Kulturës, nuk fryn shifrat por... grafikën (Foto)

Publikuar tek: politike, më 19:18 17-03-2016 Gafa e Ministrisë së Kulturës, nuk fryn shifrat por... grafikën (Foto)

Ministria e Kulturës ka njohur ndjekësit e saj në Twitter me një diagram të veçantë, dhe mjaft interesant, që ilustron rritjen e numrit të frekuentuesve në Bibliotekën Kombëtare në tre vitet e fundit.

Viti 2013 ka patur 2,099 vizitorë më shumë, dhe grafika për të ilustruar këtë rritje të lehtë duket të jetë mjaft realiste, duke pësuar gjithashtu një rritje të lehtë. Por ajo që të vret syrin është kuadrati i vitit 2015, që ilustron 207,924 vizitorë (12,786 persona më shumë se në 2013), e megjithatë grafika paraqitet të jetë rritur me gati dyfishin e vizitorëve, që realisht duhet të përfaqësonte një numër prej gati 400,000 vizitorësh.

67jhuku7.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0088860988616943
array(1) { ["section"]=> string(70) "gafa-e-ministrise-se-kultures-nuk-fryn-shifrat-por-grafiken-foto-35360" }