Gafa e pafalshme e Spiropalit në Korçë, zbuloni çfarë thotë për Faik Konicën

Publikuar tek: aktualitet, më 11:13 07-05-2017 Gafa e pafalshme e Spiropalit në Korçë, zbuloni çfarë thotë për Faik Konicën

Gjatë prezantimit të kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste për Qarkun e Korçës, sekretarja e PS-së Elisa Spiropali, tha se ndihet e privilegjuar që kandidon dhe do t’i shërbejë komunitetit të Kolonjës, vend i cili ka nxjerrë figura të njohura historike.

“Privilegj të jem në shërbim të krahinës që ka gdhendur në histori kaq shumë rilindas, njërëz të arsimit e kulturës, si Fan Noli, Petro Nini Luarasi, motrat Qiriazi, Faik Konica, Papa Kristo Negovani, Shahin Kolonja… mund të vazhdoj gjithë natën”, theksoi Spiropali.

Por mes emrave të lartpërmendur është dhe emri i Faik Konicës, figurë e cila nuk ka lidhje me Korçën. Vendlindja e Konicës është Konica, qytezë e cila pas ndarjes së kufijve në vitin 1913 është në territorin e shtetit grek . Ose sekretarja e Partisë Socialiste nuk i njeh mirë figurat historike, ose janë shenjat e para të lodhjes nga fushata elektorale e cila nuk ka filluar ende zyrtarisht.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Identifikohet trupi i pajetë që u gjet dje në detin e Vlorës
Listat, gjobitet PS-ja e Edi Ramës (SHUMA E MAJME) »
Article Logic
Execution time: 0.010593175888062
array(1) { ["section"]=> string(81) "gafa-e-pafalshme-e-spiropalit-ne-korce-zbuloni-cfare-thote-per-faik-konicen-77785" }