Gafa e Pampurit "11x2=24", Rama qesh me lot dhe ironizon: Tabela e shumëzimit në PD ka virusin lule më lule

Publikuar tek: politike, më 15:17 26-10-2020 Gafa e Pampurit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për gafën e ish-deputetes së PD-së, Oriola Pompuri, e cila teksa po llogariste shtretërit në spitalet Covid, tha se 11x2 bëjnë 24.

Në fakt ky shumëzim është i lehtë, por jo për Pompurin, e cila nuk tha rezultatin e saktë 22, por gaboi me 2 numra më tepër.

Kjo gafë nuk i shpëtoi pa u vënë re as kryeministrit Rama, i cili postoi videon me disa enmoji për të qeshur teksa shkruan se "tabela e shumëzimit në PD ka virusin lule më lule". 

Rama.png

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kandidatët e skualifikuar, do kenë tjetër shans? Basha: Anëtarësia ka folur, vendimin përfundimtar do e japë Kryesia dhe Këshilli
Kodi Zgjedhor në “Venecia”, reagon reporteri për Shqipërinë në PE: Parlamenti dhe kryeministri Rama duhet të presin »
Article Logic
Execution time: 0.013125896453857
array(1) { ["section"]=> string(110) "gafa-e-pampurit-11x2-24-rama-qesh-me-lot-dhe-ironizon-tabela-e-shumezimit-ne-pd-ka-virusin-lule-me-lule-225215" }