Gafa e projektit në "Loro Boriçi", tribuna kryesore i zë pamjen pjesës tjetër të shikuesve

Publikuar tek: aktualitet, më 18:43 15-07-2015 Gafa e projektit në

Në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës po punohet ditë e natë me ritme të larta për të realizuar rikonstruksionin e tij para datës 8 teror, kur do të luhet ndeshja Shqipëri-Serbi.

Por kjo fotografi e realizuar gjatë punimeve në stadium, tregon qartë se projekti për ndërtimin e tribunës VIP lë në “hije” një pjesë të shikuesve që do të ulen në tribunat anësore.

Tribuna kryesore, edhe pse e pambaruar ende është zhvendosur disa metra më para se tribunat anësore, duke u zënë mbi 25% të shikueshmërisë së fushës për ata tifozë që do të kenë fatin e keq të ulen përkrah saj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sherr me thika në Vorë, humb jetën 19 vjeçari, plagosen 4 të tjerë
100 vjetori i vdekjes së Kapedan Çerçiz Topullit, përkujtohet vetëm nga "Tifozat Kuq e Zi” dhe “Djemtë e Gjirokastrës” »
Article Logic
Execution time: 0.011518955230713
array(1) { ["section"]=> string(93) "gafa-e-projektit-ne-loro-borici-tribuna-kryesore-i-ze-pamjen-pjeses-tjeter-te-shikuesve-16270" }