GAFA E RAMËS në ERTV/ Ngatërron pozicionin e ministres së re, korrekton pesë herë postimin derisa gjen POZICIONIN

Publikuar tek: aktualitet, më 18:33 21-01-2019 GAFA E RAMËS në ERTV/ Ngatërron pozicionin e ministres së re, korrekton pesë herë postimin derisa gjen POZICIONIN Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku

Gjatë prezantimit në rrjetin social Facebook në rubrikën ERTV, të procesit të ndërprerjes së Partneritetit Publiko-Privat për aksin Thumanë-Kashar dhe shkuarjen e këtij fondi për zbatimin e Paktit për Universitetin, kryeministri Rama ka bërë një gafë duke e ngatërruar pozicionin e ministres së re të Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku, si ministre të Financave dhe të Ekonomisë.

Fillimisht kryeministri ka shkruar për Belinda Ballukun që ishte ministre e Financave, pastaj ka shkruajtur gabim fjalën infrastrukturës, pastaj ka shkruar tekstin me 'e’ dhe e ka edituar e ka bërë me 'ë', dhe në fund sërish e ka edituar tekstin për disa 'emoji'.

gafa.jpg

Mesa duket kryeministri Rama e ka edituar pesë herë tekstin përshkrues në rrjetin e tij social Facebook për prezantimin e ministres Belinda Ballukut lidhur me ndërprerjen e procedurave të PPP-së për aksin Thumanë-Kashar dhe shkuarja e këtij fondi për Paktin e Universitetit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zef Brozi kujton 21 Janarin: Turp për Drejtësinë që autorët nuk janë hetuar e dënuar
Rama publikon FOTO me nënën e Ziver Veizit, balerini i njohur KËRKESË publike kryeministrit »
Article Logic
Execution time: 0.012327909469604
array(1) { ["section"]=> string(118) "gafa-e-rames-ne-ertv-ngaterron-pozicionin-e-ministres-se-re-korrekton-pese-here-postimin-derisa-gjen-pozicionin-149729" }