Gafa e re e Joleza Kokës, ja çfarë thotë sërish kryetarja e FRESSH-it

Publikuar tek: politike, më 09:43 27-02-2016 Gafa e re e Joleza Kokës, ja çfarë thotë sërish kryetarja e FRESSH-it

Edhe pse foli shkurt ditën e djeshme, teksa nisi punimet Internacionalja Socialiste e të Rinjve, Joleza Koka është fiksuar keq me gafat. Pasi foli përçart në një takim me socialistët shqiptarë ku ishte edhe ministri Saimir Tahiri, rreth shtëpisë së tij dhe një shoqeje, ajo vazhdon me këmbëngulje gafat.

Së fundmi vend fqinj i Shqipërisë sipas Jolezës janë Serbia dhe Franca. Serbia deri diku mund të quhet fqinji ynë, pasi është me Kosovën, por Franca?

Ja komenti i saj:

“Gjatë fundjavës do të jenë prezent ne Tiranë, 240 drejtues të forumeve rinore të majta nga të gjitha kontinentet. Do të kemi të rinj nga shtetet fqinje si Italia, Serbia, Franca, por edhe nga vende si Burkina Faso, Hondurasi, Xhamajka, Palestina, Ukraina e Zimbabve.

Internacionalja Socialiste e të Rinjve është organizatë e atashuar pranë Internacionales Socialiste. Lëvizja e punëtorëve sjell së bashku rininë socialdemokrate dhe organizatat studentore në betejën për demokraci dhe të drejtat e njeriut bazuar tek liria, barazia dhe solidariteti. IUSY është organizata rinore më e madhe në botë duke pasur një përfaqësi prej 134 organizatash nga më shumë se 80 vende të botës.”

jolezakokafranca

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012130975723267
array(1) { ["section"]=> string(74) "gafa-e-re-e-joleza-kokes-ja-cfare-thote-serish-kryetarja-e-fressh-it-33663" }