Gafa e UEFA ‘Shqipëria me katër kombëtare”, plas humori në internet (Foto)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 19:32 10-10-2017 Gafa e UEFA ‘Shqipëria me katër kombëtare”, plas humori në internet (Foto)

Edhe institucioni më i lartë i futbollit, UEFA bën gafa.

Në një postim në faqen zyrtare të Facebook, Uefa ka paraqitur ndeshjet e sotme të kualifikueseve, ku ka përfshirë edhe Shqipërin, në plot katër ndeshje.

Kështu, institucioni e ka përballur Shqipërinë me Greqinë, Portugalinë, Estoninë dhe Belgjikën, ndërkohë që kuqezinjtë i përfunduan dje kualifikueset e tyre, në ndeshjen kundër Italisë.

Detaji nuk ka kaluar pa u vënë re nga ndjekësit, të cilët kanë komentuar se sa Shqipëri ka në Europë.

“Të paktën e dini se Zvicra i ka 90% të lojtarëve shqiptarë”, shkruan një tjetër.

sdfwergfwefg3f.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027326107025146
array(1) { ["section"]=> string(75) "gafa-e-uefa-shqiperia-me-kater-kombetare-plas-humori-ne-internet-foto-95423" }