Gafa në “Qemal Stafa”, flamuri i Francës ngatërrohet me atë të Hollandës

Publikuar tek: sport, më 21:55 27-11-2015 Gafa në “Qemal Stafa”, flamuri i Francës ngatërrohet me atë të Hollandës

Në stadiumin “Qemal Stafa” në Tiranë është duke u zhvilluar ndeshja kualifikuese për Kampionatin Europian për femrat, mes Shqipërisë dhe Francës.

Por, organizimi ka ceduar në një pikë të rëndësishme, flamuri i Francës është ngatërruar me atë të Hollandës. Flamujt të të dyja shteteve kanë të njejta ngjyra por ndryshon forma e flamurit, e duke u nisur nga kjo organizatorët janë munduar të ‘fshehin’ këtë gabim dhe e kanë kthyer flamurin hollandez vertikalisht për të krijuar përshtypjen se është flamuri francez.

Megjithatë, pa shumë vështirësi dallohet se në këtë rast nuk kemi të bëjmë me flamurin francez.

France_flag.jpg

*Flamuri i Francës

2982-004-ABEB3852.jpg

*Flamuri i Hollandës

12278808_10153436164578371_4667207438882639496_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071549415588379
array(1) { ["section"]=> string(75) "gafa-ne-qemal-stafa-flamuri-i-frances-ngaterrohet-me-ate-te-hollandes-26438" }