GAFA TRASHANIKE E OFL/ I dërgon formularin e vetëdeklarimit Shkëlzen Dumanit, i vrarë para 6 vitesh në Siri

Publikuar tek: aktualitet, më 22:33 18-09-2020 GAFA TRASHANIKE E OFL/ I dërgon formularin e vetëdeklarimit Shkëlzen Dumanit, i vrarë para 6 vitesh në Siri Shkelzen Dumani

Ditën e sotme OFL i ka kërkuar të justifikojë pasurinë Shkëlzen Dumanit, një person i cili rezulton i vrarë në Siri në vitin 2014.

Pasuria e të ndjerit është një apartmanet dhe një automjet, ndërsa në banesën e tij pas vdekjes së nënës së tij Mentije Dumanit, nuk jeton askush.

Shkëlzen dumani u vra në moshën 39 vjeçare krah grupeve xhihadiste në siri, ndërsa u varros në tokën ku luftoi sipas riteve fetare siriane.

Sipas njoftimit të OFL, Shkëlzen Dumani është banues në Tiranë, ndërsa gjykata e shkallës së Parë për Krimet e Rënda ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”, pasi dyshohet se ka kryer veprat penale “Rekrutimi i personave me qëllim kryerjen e veprave terroriste”, “Nxitja, thirrja publike dhe propaganda për kryerjen e veprave me qëllime terroriste” dhe “Nxitja e urrejtjes ose e grindjeve”.

Ndërkohë në siri kanë ,betur dy fëmijët e Shkëlzenit, Eva dhe Endri, për të cilët daja i tyre i ka bërë thirrje shtetit që ti kthejë në Shqipëri.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011625051498413
array(1) { ["section"]=> string(112) "gafa-trashanike-e-ofl-i-dergon-formularin-e-vetedeklarimit-shkelzen-dumanit-i-vrare-para-6-vitesh-ne-siri-220876" }