Gaforrja e frikshme me kokë fëmije çuditi botën, makthi që tmerroi të gjithë

Publikuar tek: bota, më 19:58 15-09-2017 Gaforrja e frikshme me kokë fëmije çuditi botën, makthi që tmerroi të gjithë

Ju e dini kurthin e tmerrshëm të kukullës, me një sy nga Toy Story, i cili dukej si një gaforre dhe dikur ju frikësoi? Epo e urrej t'ju them këtë, por është e vërtetë, shkruan një person në “twitter”.

Një person është traumatizuar përgjithmonë pasi ka parë një gaforre masive me kokën e një kukulle që ne fakt ngjan si kokë fëmije.

Megjithëse duket si një stisje, kjo është një gaforre e vetmuar e kokosit, e cila është artropodi më i madh tokësor në botë.

Ashtu si llojet e tjera, gaforret e kokosit kërkojnë guacka bosh të gastropodës për të mbrojtur ekzoskeletin.

Duket se gaforrja nuk mund të gjente një predhë të përshtatshme. Ana e errët e kësaj historie, si shumica e tragjedive të tjera natyrore, faji mbetet i njerëzve.

Ne hedhin mbeturinat dhe kukullat e më pos në to strehohen gaforret.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Masakër/ Një çift adoleshentesh u rrahën, u torturuan brutalisht deri në vdekje për shkak të traditës
Spanja kërcënon Katalunjën, ndalni referendumin ose bllokojmë financat »
Article Logic
Execution time: 0.012753963470459
array(1) { ["section"]=> string(81) "gaforrja-e-frikshme-me-koke-femije-cuditi-boten-makthi-qe-tmerroi-te-gjithe-92505" }