Gafur Mazreku “Qytetar nderi” në Has, reagon Berisha

Publikuar tek: barometri, më 08:27 18-06-2018 Gafur Mazreku “Qytetar nderi” në Has, reagon Berisha

Pak ditë më parë një projekt-vendim i siguruar nga newsbomb.al bënte me dije propozimin e kryebashkiakut të Hasit, i cili kërkonte të shpallte “Qytetar nderi”, Gafur Mazrekun, ish deputetin që qëlloi me plumba Azem Hajdarin në Kuvend.

 

Ndërsa nuk vonoi shumë dhe lidhur me lajmin reagoi PD, nëpërmejt deputetit Flamur Noka, selia blu shprehej se Bashkia Has do të nderojë një vrasës.

Pak minuta më parë ka reaguar edhe ish kryeministri Sali Berisha. Sipas Berishës  Rama po dekoron atentatorin e tribunit të lirisë Azem Hajdari, ndërsa e ka quajtur hakamarrje politike.

“Me këtë vendim Edi Rama dëshmon urrejtjen atërore ndaj tribunit të lirise për pushtetin e humbur të etërve të tij”, shprehet ndër të tjera Berisha.

Reagimi i plotë:

Edi Rama dekoron atentatorin e tribunit te lirise Azem Hajdari!

Te dashur miq, urdheri i Edi Rames per dekorimin pas vdekjes te Gafur Mazerekut, njeriut qe i shtyre nga pushteti i atehershem, duke shfrytezuar nje zenke si pretekst shkrehu ne parlament bresheri plumbash mbi liderin e dhjetorit Azem Hajdari, eshte nje akt i pashembullt ne historine e nje vendi te lire.

Me kete vendim Edi Rama deshmon urrejtjen aterore ndaj tribunit te lirise per pushtetin e humbur te eterve te tij.

Te dekorosh njeriun, kriminelin qe pergjaku per here te pare ne histori parlamentin e vendit do te thote te shkrehesh ne emer te tij bresheri te re plumbash mbi gjoksin e heroit legjendar si dhe ti shpallesh lufte Partise Demokratike, demokrateve te Hasit, te Veriut dhe te mbare Shqiperise.

Me kete vendim te pashembullt ne historine e nje vendi te lire, Edvin Kristaq Rama ndjell gjakun ne parlamentin e vendit, perligj vrasjen politike, shperblen dhe nderon per qellime kriminale politike krimin ne teresi dhe krimin politik ne veçanti!

Ky akt kriminal, me te cilin Edivin Kristaq Rama shperblen dhe nderon njeriun qe merite te vetme ka krimin e shemtuar te derdhjes se bresherive te plumbave ne parlament mbi Prijesin e Levizjes Studentore te Dhjetorit 1990, themeluesin e Partise Demokratike dhe pluralizmit politik, perben nje hakmarrje te qarte politike primitive e cila kerkon shpagim! sb

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021549940109253
array(1) { ["section"]=> string(56) "gafur-mazreku-qytetar-nderi-ne-has-reagon-berisha-124802" }