Galaxy S8 do ketë ekran që zë 90 për qind të gjithë sipërfaqes së telefonit

Publikuar tek: bota, më 15:54 01-11-2016 Galaxy S8 do ketë ekran që zë 90 për qind të gjithë sipërfaqes së telefonit

Tashmë ka nisur hapur gara për ekranin më të mirë në një telefon smart. Por edhe pse kompania kineze Xiaomi tashmë ka sjellë një telefon me ekran që zë gati 90% të sipërfaqes, një gjë të tillë pritet ta bëjë edhe Samsung.

Sipas “The Investor”, ekrani i Galaxy S8 do të jetë buzë më buzë, OLED i harkuar dhe do zërë 90 për qind të sipërfaqes. Përmirësime të dukshme pritet të ketë edhe në cilësinë e përgjithshme të pamjes së ekranit të ri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01331615447998
array(1) { ["section"]=> string(81) "galaxy-s8-do-kete-ekran-qe-ze-90-per-qind-te-gjithe-siperfaqes-se-telefonit-58086" }