“Game of Thrones” thyen rekordin, nominohet për 32 çmime Emmy

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:05 16-07-2019 “Game of Thrones” thyen rekordin, nominohet për 32 çmime Emmy Game of Thrones, HBO

“Game of Thrones” apo Froni i Shpatave në shqip, është nominuar për plot 32 çmime Emmy, duke vendosur rekord të ri botëror për sezonin e tetë dhe të fundit.

Saga gjakatare eklipsoi kështu serialin që mbante deri më sot rekordin me 27 nominime, “NYPD Blue" i vitit 1994.

“Game of Thrones” bëri që rrjeti televiziv HBO të mbizotëronte në platformën Netflix. Çmimet e 71-të Emmy do të ndahen në 22 shtator 2019.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12788486480713
array(1) { ["section"]=> string(65) "game-of-thrones-thyen-rekordin-nominohet-per-32-cmime-emmy-172402" }