Gara në Gjykatën Kushtetuese, ja cilët janë 4 kandidatët (RAPORTI-RENDITJA E PIKËZUAR)  

Publikuar tek: aktualitet, më 12:13 08-11-2019 Gara në Gjykatën Kushtetuese, ja cilët janë 4 kandidatët (RAPORTI-RENDITJA E PIKËZUAR)   Gjykata Kushtetuese

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED) përpiloi listën përfundimtare me 4 kandidatët për vendin e dytë vakant në Gjykatën Kushtetuese pas përfundimit të mandatit të Altina Xhoxhajt.

Në raportin me 10 faqe, KED ka kryer pikëzimin e 4 kandidatëve të parë nga 13 në total.

KED me vendimin nr.132 të 21 shtatorit 2019, ka miratuar listën përfundimtare të kandidatëve për vendin vakant në Gjykatës Kushtetuese, vakancë e shpallur nga Presidenti i Republikës në 4 mars 2019.

Sipas kritereve të vendosura nga ky organ, renditja përfundimtare është:
1-Arta Vorpsi - 89.642 pikë
2- Fiona Papajorgji - 88.785 pikë
3-Elsa Toska – 85.428 pikë
4-Marsida Xhaferllari – 82.000 pikë

Raporti është shqyrtuar dhe miratuar me vendimin nr.133 të të njëjtës ditë.

5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg


9.jpg

10.jpg
11.jpg

12.jpg
13.jpg
14.jpgSondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073928833007812
array(1) { ["section"]=> string(90) "gara-ne-gjykaten-kushtetuese-ja-cilet-jane-4-kandidatet-raporti-renditja-e-pikezuar-185150" }