Gara për DEPUTET/ Mbyllet procesi i përzgjedhjes së kandidatëve të PD, LISTA me 316 emra i shkon Kryesisë

Publikuar tek: politike, më 12:12 22-10-2020 Gara për DEPUTET/ Mbyllet procesi i përzgjedhjes së kandidatëve të PD, LISTA me 316 emra i shkon Kryesisë Selia e PD

Gara brenda Partisë Demokratike për kandidatët potencialë për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit, ka përfunduar.

Komisioni ka mbyllur procesin e përzgjedhjes së kandidatëve për deputetë, ku në fazën e parë ishin 498 emra kandidatësh të cilët u votuan nga baza në degët e PD.

Ata i kanë dërguar Kryesisë listën përfundimtare me 316 emra, dhe tashmë i takon Kryesisë dhe Këshillit Kombëtar të PD-së të vendosë për emrat që do të përzgjidhen.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Çështja e detit, Basha: Prej 10 vitesh PD donte që kjo të shqyrtohej nga drejtësia ndërkombëtare, por nuk është tani koha
Rama i përgjigjet Bashës për inceneratët: Do kthejnë malet me plehra në parqe për njerëzit e të gjitha moshave »
Article Logic
Execution time: 0.013475179672241
array(1) { ["section"]=> string(110) "gara-per-deputet-mbyllet-procesi-i-perzgjedhjes-se-kandidateve-te-pd-lista-me-316-emra-i-shkon-kryesise-224719" }