Gara për ILD-në, zbulohen EMRAT e kandidatëve

Publikuar tek: aktualitet, më 17:20 19-03-2019 Gara për ILD-në, zbulohen EMRAT e kandidatëve

Një ditë nga përfundimi i afatit për dorëzimin e kandidaturave për pozicionin e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë, gjashtë persona kanë depozituar kërkesën pranë Këshillit të Emërimeve në Drejtësi.

Mësohet se në garë tre prej kandidatëve të regjistruar janë ish-kryeinspektorja e KLD, Marsida Xhaferllari, gjyqtari Artur Malaj dhe gjyqtari administrativ Lefter Lleshi.

Ditën e nesërme pritet që KED-ja të publikojë edhe emrat e tre kandidatëve të tjerë. Pas renditjes së kandidaturave nga KED, parlamenti  do të zgjedh kreun e ILD-së.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023299932479858
array(1) { ["section"]=> string(51) "gara-per-ild-ne-zbulohen-emrat-e-kandidateve-157083" }