Gara për KLP, tërhiqet Arta Marku dhe Dritan Rreshka

Publikuar tek: politike, më 14:55 08-01-2018 Gara për KLP, tërhiqet Arta Marku dhe Dritan Rreshka

Është tërhequr nga gara për anëtar në Këshillin e Lartë të Prokurorisë Arta Marku.

Ky vendim ka ardhur pas zgjedhjes së saj si kryeprokurore e përgjithshme e përkohshme.

Sipas report tv Marku ka ka paraqitur dorëheqjen e saj nga gara pranë burimeve njerëzore në institucionin prokurorisë.

Veç Arta Markut, nga gara u tërhoq edhe Dritan Rreshka, i cili prej disa ditësh u emërua krye të prokurorisë së Tiranës me firmë të zonjës Marku.

Tashmë nga 19, në garë kanë mbetur vetëm 17 kandidatë për anëtar të KLP. 

 

foto_5.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011405944824219
array(1) { ["section"]=> string(58) "gara-per-klp-terhiqet-arta-marku-dhe-dritan-rreshka-105841" }