Gara për kryeprokuror: KLP e renditi të dytën, Arta Marku e pakënaqur, mund të apelojë sistemin e pikëzimit

Publikuar tek: aktualitet, më 17:22 19-11-2019 Gara për kryeprokuror: KLP e renditi të dytën, Arta Marku e pakënaqur, mund të apelojë sistemin e pikëzimit Kryeprokurorja Arta Marku

Kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku, që njëkohësisht garon për një mandat të plotë në krye të organit të akuzës, kundërshton renditjen e KLP-së dhe t'i vihet në dispozicion pikëzimi i detajuar i secilit anëtar të Këshillit.

Në garë së bashku me Olsion Çelën, i cili u rendit i pari me 459 pikë, dhe Fatjona Memçaj e renditur e treta me 362 pikë, Këshilli i Lartë i Prokurorisë e renditi Arta Markun të dytën me 406 pikë.

Përmes një kërkese të dërguar ditën e sotme pranë KLP-së, Marku kërkon të njihet me sistemin e detajuar të pikëzimit për çdo anëtar, dhe më pas do të vlerësojë mundësinë e ankimimit të vendimit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0084969997406006
array(1) { ["section"]=> string(111) "gara-per-kryeprokuror-klp-e-renditi-te-dyten-arta-marku-e-pakenaqur-mund-te-apeloje-sistemin-e-pikezimit-186463" }