Garë e ethshme në kampionatin anglez, mbyllet java e dytë

Publikuar tek: sport, më 21:11 20-08-2016 Garë e ethshme në kampionatin anglez, mbyllet java e dytë

Premier League ka vazhduar me javën e dytë të kampionatit, ku rezultatet përfundimtarë kanë sjellë dhe surpriza në ndeshjet e luajtura.

Manchester City ka fituar në transfertë me rezultatin e thellë 4-1, duke marrë përkohësisht kreun e tabelës me golavarazh më të mirë se rivalët e betuar, United.

Ndërsa kampionët në fuqi, Leicester, nuk kanë shkuar më tepër se barazimi me shifrat e bardha, 0-0. Rezultat fantastik ka regjistruar Chelsea i Antonio Contes, i cili ka fituar me kthim rezultati kundër Ëatford me rezultatin 1-2.

Ndërkaq, edhe Tottenham tregohet i pandalshëm pas fitores 1-0 në fushën e tij kundër Crystal Palace. Pra, gara bëhet e ethshme për kreun e tabelës, ku konfirmohen në dy javët e para si superfuqi dy Manchesterët, Chelsea dhe Hull City, i cili ka befasura Sëonsea-n në fushën e tij duke i marrë fitoren 2-0. Ndërsa Liverpool-i i Jurgen Klopp është sërish një zhgënjim, duke humbur 2-0 ndaj Burnley në transfertë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027669191360474
array(1) { ["section"]=> string(62) "gare-e-ethshme-ne-kampionatin-anglez-mbyllet-java-e-dyte-50365" }