Garë e madhe në RTSH, ja cilët janë 20 kandidatët ambiciozë

Publikuar tek: aktualitet, më 07:10 11-06-2015 Garë e madhe në RTSH, ja cilët janë 20 kandidatët ambiciozë

Përveç Elvira Dones e Petrit Malajt, në garën përt RTSH-në do të konkurojnë edhe platformat e 18 personazheve të tjerë të njohur të jetës publike.

Mes tyre janë: Artur Zheji, Zana Çela, Mirela Oktrova, Elton Metaj, Thoma Gëllçi,  Ilir Yzeiri, Tomi Nakuçi, Sokol Terihati, Skendi Drenova, Artan Mullai, Anila Varfi, Artur Bejzade, Ilir Sinanaj, Kleard Duraj, Laureta Roshi, Juliana Sinanaj, Miranda Lili dhe Manuela Kotini.

Të gjithë kanë dorëzuar dje,në afatin e fundit, platformat e tyre në garën për postin e drejtorit të Përgjithshëm të RTSH-së.

Të gjithë do të kenë nga një seancë dëgjimore para Këshillit Drejtues të RTSH. Së pari  do të bëhet një seleksionim, ku platformat më të mira do të kalojnë në përzgjedhjen përfundimtare.

Numri i personazheve që garojnë për postin e drejtorit të Përgjithshëm është i lartë, 20. Por a do të sjellë kjo garë kandidaturën cilësore që i duhet RTSH-së?!

 

Lexo Edhe:

Petrit Malaj, në garë me Elvira Dones për postin e drejtorit të Pergjithshëm në RTSH

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I shtuan tri kate pa leje pallatit, pranga ndërtueses dhe inxhinierit
Bilanci i policisë, në një ditë 9 arrestime, urdhër mbrojtje për një burrë »
Article Logic
Execution time: 0.011821031570435
array(1) { ["section"]=> string(64) "gare-e-madhe-ne-rtsh-ja-cilet-jane-20-kandidatet-ambicioze-13248" }