Gashi largohet nga Baseli, destinacioni i ri: SHBA-të

Publikuar tek: sport, më 19:48 01-02-2016 Gashi largohet nga Baseli, destinacioni i ri: SHBA-të

Shkëlzen Gashi largohet nga Baseli për të gjetur skuadrën e re në anën tjetër të Atlantikut, në SHBA. Mediat zviceriane shkruajnë se 27 vjeçari shqiptar ka arritur akordin me skuadrën Kolorado Rapids dhe konfirmimi zyrtar pritet në orët në vijim.

Ndonëse sezonin e kaluar mesfushori i Kombëtares Shqiptare u klasifikua si golashënuesi më i mirë i ligës zviceriane, këtë vi tai ka gjetur shumë pak hapësira në skuadrën e tij dhe lëvizja ishte e domosdoshme, kur vetëm 5 muaj na ndajnë nga Kampionati Europian.

Në SHBA luajnë disa futbollistë të njohur, por që ndodhen në fund të karrierës së tyre si Lampard, Prilo apo Kaka. 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023211002349854
array(1) { ["section"]=> string(57) "gashi-largohet-nga-baseli-destinacioni-i-ri-shba-te-31498" }