Gati godina, ja ku do vendosen institucionet e reja të drejtësisë, KLGJ dhe KLP

Publikuar tek: aktualitet, më 23:04 16-07-2019 Gati godina, ja ku do vendosen institucionet e reja të drejtësisë, KLGJ dhe KLP

Godina e re e institucioneve të reja të drejtësisë, Këshilli i Lartë i Gjyqësorit dhe Këshilli i Lartë i Prokurorisë, është gati.

Ndërtesa ku do të vendosen KLP dhe KLGJ ndodhet pranë ish-Fushës së Aviacionit në zonën e Laprakës. Aktualisht këto institucione ushtrojnë funksionet në ambiente provizore si tek Ministria e Drejtësisë dhe Prokuroria e Përgjithshme.

Përurimi i godinës së re, e destinuar fillimisht për të Dhomën Kombëtare të Avokaturës, do të bëhet në 22 korrik.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019526958465576
array(1) { ["section"]=> string(84) "gati-godina-ja-ku-do-vendosen-institucionet-e-reja-te-drejtesise-klgj-dhe-klp-172435" }