Gati për trafikim në Itali, sekuestrohen 121 kg kanabis, pranga dy personave

Publikuar tek: aktualitet, më 07:10 21-10-2015 Gati për trafikim në Itali, sekuestrohen 121 kg kanabis, pranga dy personave Foto ilustruese

121 kg lëndë narkotike kanabis sativa janë sekuestruar në Fier gjatë aksionit të policisë të koduar “Martinë”.

Në flagrancë janë arrestuar dy poseduesit e kanabisit, Bektash Isufaj, 56 vjeç dhe Ervis Isufaj, 27 vjeç. Sipas policisë kanabisi ishte paketuar dhe do të transportohej drejt Italisë me mjete lundruese. Sasia e madhe e drogës u gjet në shtëpinë e të arrestuarve e ndarë në 10 pako.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Alarmi, 32 përqind e shqiptarëve të rrezikuar nga skamja
25 për qind e infermierëve ngelin në provimin e praktikës »
Article Logic
Execution time: 0.011471033096313
array(1) { ["section"]=> string(80) "gati-per-trafikim-ne-itali-sekuestrohen-121-kg-kanabis-pranga-dy-personave-23610" }