Gati superkupa e Europës në Shkup, dalin formacionet zyrtare

Publikuar tek: sport, më 19:21 08-08-2017 Gati superkupa e Europës në Shkup, dalin formacionet zyrtare

Na ndajnë vetëm 45 minuta nga fillimi i superkupës së Eurpoës, ku do të përballen mes tyre dy gjigandët e Europës, Manchester United dhe Real Madridi.

Të dyja këto skuadra do të ndeshen për Superkupën e Europës. Takimi luhet në stadiumin “Philip II Arena” në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup.

Sipas pritshmërive Ronaldo do e nis nga stoli ndeshjen, ndërsa për “Djajtë e Kuq” do të debutojnë në një kompeticion europian dy blerjet e reja Romelu Lukaku dhe Nemanja Matiç.

Screenshot_3.jpg

Screenshot_4.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019394874572754
array(1) { ["section"]=> string(65) "gati-superkupa-e-europes-ne-shkup-dalin-formacionet-zyrtare-88584" }