Gattuso e fillon me premtime të Milan, këtë mënyrë loje preferon për “djallin”

Publikuar tek: sport, më 19:53 28-11-2017 Gattuso e fillon me premtime të Milan, këtë mënyrë loje preferon për “djallin”

Pas shkarkimit të Monletës në stolin e Milan u ul një ish-lojtar dhe ish-kampion, si Gattuso.

Italiani me një eksperiencë të pakët në trjaning do të marrë në dorëzim kuqezinjtë në një moment delikat, ku rezultatet mugojnë prej kohësh. Por para se të fillojë eksperiencën e tij në “CASA MILAN”, Gattuso ka folur për mediat italiane.

“Për mua është një ditë e madhe, por edhe një përgjegjësi e madhe. Është një ekip me 16 lojtarë që luajnë në ekipet e tyre kombëtare dhe me moshë mesatare 21 vjeç. Kam mbi 100 ndeshje mbi shpatulla si trajner edhe pse duket sikur po ulem sot për herë të parë në stol”,- tha Gattuso.

Më tej ai u shpreh se preferon që të luaj me skemën me tre mbrojtës, por se do të kërojë një vertikalizim më të shpjetë të topit drejt sulmit.

“Kam metodat e mia të punës dhe konfirmoj se do të punojmë për mbrojtjen me 3 lojtarë, duke vertikalizuar topin dhe shkuar më shpejt në portën kundërshtare”, u shpreh Gattuso.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015084981918335
array(1) { ["section"]=> string(82) "gattuso-e-fillon-me-premtime-te-milan-kete-menyre-loje-preferon-per-djallin-101137" }