Gazeta franceze: Shqiptarë, ejani sa herë të doni

Publikuar tek: bota, më 18:12 16-06-2016 Gazeta franceze: Shqiptarë, ejani sa herë të doni

Mijëra tifozë shqiptarë kanë treguar se dinë të mbështesin kombëtaren deri në fund, të festojnë dhe pavarësisht rezultateve negative të tregojnë një sjellje të kulturuar ndaj ‘rivalëve”.

Ndërkohë që shumë tifozë të kombëtareve të tjera janë përfshirë në përleshje të dhunshme, sjellja e shqiptarëve nuk ka patur sesi të mos iu bie në sy mediave botërore.

“Shqiptarë, ejani sa herë të doni”, shkruan një gazetë franceze duke theksuar kulturën dhe entuziazmin që kanë treguar kuqezinjtë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013309955596924
array(1) { ["section"]=> string(53) "gazeta-franceze-shqiptare-ejani-sa-here-te-doni-43727" }