Gazeta prestigjoze angleze shkruan për Eugent Bushpepën dhe Shqipërinë në Eurovision

Publikuar tek: kulture-art, më 17:58 29-01-2018 Gazeta prestigjoze angleze shkruan për Eugent Bushpepën dhe Shqipërinë në Eurovision

Gazeta prestigjoze “The Sun” ka publikuar ditën e sotme një artikull dedikuar këngëtarit që do të prezantojë këtë vit Shqipërinë në Eurovision Song Contest.

The Sun ka prezantuar kantautorin Eugent Bushpepa dhe mënyrën sesi ai është zgjedhur të përfaqësojë vendin tonë në një festival kaq prestigjoz. Githashtu në artikkull janë ndalur edhe tek kënga “Mall” dhe fakti që ky material muzikor do të këndohet në gjuhën shqipe.

Këtë vit festivali Europian do të mbahet në Lisbonë të Portugalisë në një arenë gjigande e cila ka një kapacitet prej 20 mijë spektatorësh. Ky është viti i 15 rradhazi që vendi ynë merr pjesë në këtë kompeticion. Për herë të parë Shqipëria u paraqit në “Eurovision Song Contest” me këngën “Imazhi yt” të kënduar nga Anjeza Shahini.

sdf3rgt34g4g.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.04715895652771
array(1) { ["section"]=> string(91) "gazeta-prestigjoze-angleze-shkruan-per-eugent-bushpepen-dhe-shqiperine-ne-eurovision-108383" }