Gazetarët e BBC zbarkojnë në Shqipëri: Lufta e Kosovës, konflikti që nuk largohet (VIDEO SPECIALE)

Publikuar tek: rajon, më 13:28 27-03-2019 Gazetarët e BBC zbarkojnë në Shqipëri: Lufta e Kosovës, konflikti që nuk largohet (VIDEO SPECIALE)

BBC ka hedhur një video në web-site duke përmendur se kanë kaluar 20 vite nga lufta e Kosovës por konflikti ende nuk është larguar.

 

Në 24 Mars 1999, Amerika dhe aleatët e saj bormarduan Serbinë dhe ky akt ishte përfundimi i luftës së Kosovës.

Për shumë kosovarë dhe shqiptarë të Kosovës, konflikti nuk është larguar.

Të dërguarit e BBC në Kosovë realizuan një video duke shpjeguar se pse konflikti nuk shuhet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.038958072662354
array(1) { ["section"]=> string(101) "gazetaret-e-bbc-zbarkojne-ne-shqiperi-lufta-e-kosoves-konflikti-qe-nuk-largohet-video-speciale-158101" }