Gazetari bën 'zbulimin e madh': Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias është nga Vunoi, kushëri me Edi Ramën

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:55 20-10-2020 Gazetari bën 'zbulimin e madh': Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias është nga Vunoi, kushëri me Edi Ramën Dendias - Rama

Gazetari Arjan Çani ka thënë sot në emisionin "Open" se kryeministri Edi Rama me shumë mundësi është kushëri me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias.

Kjo pasi familja e tij është me origjinë nga Vunoi, njejtë si dhe e ëma e ndjerë e kryeministrit Rama, e cila me origjinë është nga Vunoi.

s Dendias Çani tha se nëse pyet të vjetrit në Vuno, do thonë të njejtën gjë, madje as vetë Dendias nuk e mohon origjinën e tij nga Vunoi.

"Është e vërtetë që Dendias është nga Vunoi, me origjinë se të parët e tij aty kanë jetuar. Ai vetë ka lindur në Athinë, por me origjinë është nga Vunoi. Po të pyesësh të moçmit aty e thonë këtë gjë. Madje as vetë Dendias nuk e mohon këtë gjë. Dhe thuhet se ka lidhje gjaku me Edi Ramën pasi dhe Rama e ka mamanë nga Vunoi", tha Çani.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Opozita s'po gjen qetësi me lapsuset, pas 'organizëm seksual', Petrit Vasili bën gafën e radhës: Sot është koha për...
»
Article Logic
Execution time: 0.012647867202759
array(1) { ["section"]=> string(96) "gazetari-ben-zbulimin-e-madh-ministri-i-jashtem-grek-eshte-nga-vunoi-kusheri-me-edi-ramen-224494" }