Gazetari Hoxha: Ja arsyet e vërteta të lëvizjeve të bujshme në Polici

Publikuar tek: aktualitet, më 18:18 25-04-2017 Gazetari Hoxha: Ja arsyet e vërteta të lëvizjeve të bujshme në Polici

Gazetari Artan Hoxha ka bërë një anlizë të arsyeve që kanë sjellë furtunën e shkarkimeve në Polici, që sipaj tij shkak kryesor mund të konsiderohen vrasjet e shumta në vend dhe aksionet anti-kanabis.

Sipas Hoxhës, lëvizjet  vijnë për shkak të konjekturve të ndryshme por edhe sepse për një kohë të gjatë nuk ka pasur lëvizje në rradhët e policisë së shtetit.

Një arsye tjetër e një lëvizje të tillë në këtë moment bëhet edhe për të shtencionuar situatën politke.

Drejtorët e përfolur për shkarkim janë persona që kanë hartuar dosje që mund të cënojnë polikan të rëndësishëm sipas Hoxhës. Këto lëvizje krijojnë një standard të ri nga ministri Xhafa, ku ka pasur shifra të mëdha kanabisi ka pasur transformime në komosariate. Për t’u nënvizuar fakti që nuk janë shkarkime por vetëm lëvizje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Atentati në autostradë, Hoxha: Makina e Dalipajt tepër e shpejtë. Besoj se autorët kanë qenë në dy automjete
Vrasja e Dalipajt, flet në lot i afërmi i ish-shefit të Policisë: Takimi i fundit me të »
Article Logic
Execution time: 0.013723850250244
array(1) { ["section"]=> string(74) "gazetari-hoxha-ja-arsyet-e-verteta-te-levizjeve-te-bujshme-ne-polici-76422" }