Gazetari i kthehet keq Sali Berishës: Je i vetmi politikan që ke fëmijët me gjyshe serbe

Publikuar tek: aktualitet, më 23:57 18-02-2020 Gazetari i kthehet keq Sali Berishës: Je i vetmi politikan që ke fëmijët me gjyshe serbe Mero Baze dhe Sali Berisha

Gazetari Mero Baze ka sulmuar Sali Berishën, duke i thënë se është i vetmi politikan që ka fëmijët me gjyshe serbe.

Ky reagim vjen pas deklaratave të ish kryeministrit Berisha në një emision, ku u shpreh se qëllimi numër një i Minishengenit Ballkanik është popullimi i Shqipërisë me serb.

Baze akuzon edhe fëmijët e Berishës si hajdutë, ndërsa thotë se këtë ves e kanë marrë nga i ati.

Statusi i Mero Bazes:

"Sali Berisha paska thënë që Minishengeni paska qëllim të popullojë Shqipërinë me serb. Po deri më sot ky është i vetmi politikan që ka fëmijët me gjyshe serbe dmth na e ka rrit popullsinë me origjinë serbe . Kjo nuk i ka sjellë ndonjë problem Shqipërisë se vesin e hajdutit ata e kanë marrë nga i ati".

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086259841918945
array(1) { ["section"]=> string(94) "gazetari-i-kthehet-keq-sali-berishes-je-i-vetmi-politikan-qe-ke-femijet-me-gjyshe-serbe-195699" }